VMG grupė atveria modernią korpusinių baldų gamyklą N. Akmenėje
Tarptautinė investicinė VMG grupė atveria naują modernią korpusinių baldų gamyklą Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Į šį pramonės objektą investicijos sieks per 82 mln. eurų.
Viena pajėgiausių Baltijos šalių regione korpusinių baldų gamykla – jau antroji kompanijos gamykla Akmenės LEZ. 2020 m. čia buvo atverta viena didžiausių Europoje medienos drožlių plokštės gamykla, į kurią investuota per 150 mln. Eurų. Rugsėjį N. Akmenėje planuojama atverti ir trečiąją – tvarios statybos ir renovacijos konstrukcijų gamyklą, į kurią investicijos su partneriais pirmajame etape sieks beveik 100 mln. eurų. Gamyklos plėtra ir gamybos procesais rūpinsis įmonė „VMG Akmenės baldai“, priklausanti „VMG Wood Invest“ kompanijai (buvusi „Vakarų medienos grupė“).
„Naujoji korpusinių baldų gamykla yra skirta didelėms produkcijos partijoms, skirtoms didiesiems Vakarų Europos, Skandinavijos bei JAV baldų prekybos tinklams. Pirmuoju etapu gamykloje įdiegti gamybos pajėgumai mums leis per metus pagaminti apie 13 tūkst. kubinių metrų produkcijos, kurios metinė vertė siekia apie 60 mln. eurų. Tačiau šiuos pajėgumus nuosekliai plėsime, diegdami naujas gamybos linijas“, – teigia gamyklos veiklą kuruojančios „VMG Wood Invest“ vadovė Ingrida Grikpėdienė.
Šioje gamykloje per dvejus metus bus sukurta apie 500 naujų darbo vietų, iš kurių 200 – iki šių metų pabaigos. Kompanija savo tinklalapyje jau šiuo metu skelbia dešimtis atvirų darbo pozicijų operatoriams, pamainos meistrams, laborantams, gamybos planavimo inžinieriams, pakavimo meistrams ir kitiems specialistams.
„VMG Wood Invest“ konsoliduoti pardavimai baldų sektoriuje pernai išaugo daugiau nei trečdaliu ir pasiekė 323 mln. eurų. Didžiausią įtaką sparčiam augimui padarė 48 proc. ūgtelėjusios. pajamos iš medienos drožlės plokštės gamybos. Pardavimai baldų gamybos srityje augo daugiau nei 30 proc. Šiuo metu per 90 proc. kompanijos produkcijos yra eksportuojama į daugiau nei 40 pasaulio šalių.
VMG grupė veiklą vysto penkiomis strateginėmis kryptimis – medienos perdirbimo ir tvarių medienos gaminių gamybos, atsinaujinančios energetikos, pramonės inovacijų ir technologijų, inžinerinių medienos konstrukcijų gamybos bei infrastruktūros ir pramoninio nekilnojamojo turto valdymo.