Naujas Akmenės LEZ įvaizdis atspindės tvarumo ir patogumo aspektus

Akmenės laisvoji ekonominė zona (LEZ) pristatė naują vizualinį identitetą – logotipą, tinklalapį, spalvų gamą ir kitus prekės ženklo elementus. Naujuoju įvaizdžiu Akmenės LEZ siekia pabrėžti savo išskirtinumus rinkoje – visų pirma tvarios gamybos ir atsinaujinančios energetikos srityse.

Atnaujintame Akmenės LEZ prekės ženkle dominuoja žalsvi atspalviai ir žiedinę ekonomiką simbolizuojančios apskritų formų figūros, o stilizuota „A“ raidė gali būti suvokiama tiek kaip užuomina į Akmenę, tiek kaip, pvz., namo stogas.

Tokios detalės pasirinktos neatsitiktinai: didžioji dalis ligšiolinių Akmenės LEZ investuotojų veikia medienos, baldų ar tvarios statybos srityse, o gamyboje naudoja daugiausia atsinaujinančias žaliavas. Be to, Akmenės LEZ tvarumo strategiją stiprina ir netoliese planuojamas nuosavas vėjo parkas, skirtas tik teritorijos investuotojų energijos poreikiams, o gausūs gamtos ir mineralų ištekliai yra vienas šios laisvosios zonos išskirtinumų.

Pasak Akmenės LEZ direktorės Linos Mockutės, 5-ą oficialios veiklos sukaktį šiemet mininti teritorijos verslo bendruomenė yra pasirengusi naujam kokybiniam šuoliui – įvaizdžio, infrastruktūros, energetikos ir, svarbiausia, naujų investuotojų pritraukimo srityse.

„Ne paslaptis, kad pirmoji Akmenės LEZ patikėjo viena stambi Lietuvos kapitalo verslo grupė, kurios investicijos į kelias modernias gamyklas jau viršija 300 mln. Eur. Vis dėlto nuolat dedame pastangas į kitų Lietuvos ir užsienio investuotojų pritraukimą, visų pirma tvarios ir inovatyvios gamybos, energetikos bei kitose aukštos pridėtinės vertės srityse. Nepaisant sudėtingo ekonominio fono, 2023-ieji mums jau atnešė itin rimtų užklausų, iš kurių bent viena ar dvi jau šiemet turėtų virsti naujomis investicijomis ir pažangių produktų gamyba. Tikime, kad atnaujintas įvaizdis prisidės ir prie dar daugiau naujų verslų ir darbo vietų steigimosi“, – sako L. Mockutė.

Ji pabrėžia, kad daugybė Lietuvos ir užsienio investuotojų vertina tvarumo, atsinaujinančios energetikos ar žiedinės ekonomikos principais grįstas verslo bendruomenes ir net specialiai tokių ieško, todėl naujasis Akmenės LEZ įvaizdis dar labiau pabrėš esamą įdirbį. Be to, esami ir potencialūs investuotojai itin teigiamai atsiliepia apie Akmenės rajono savivaldybės draugišką požiūrį į verslą ir gyventojų skaičiaus bei gyvenimo kokybės auginimo ambicijas. Galiausiai, potencialius investuotojus domina teritorijose jau veikianti aktyvi ir patyrusi verslo bendruomenė, sklandūs įsikūrimo ir verslo plėtros procesai – visa tai taip pat jau dabar yra Akmenės LEZ konkurenciniai pranašumai.

Šiuo metu Akmenės LEZ veikia medienos drožlių plokščių gamintojos UAB „VMG Wood Solutions“, šilumos tiekėja UAB „Rietuva“, korpusinių baldų gamintoja UAB „VMG Akmenės baldai“, įrangos priežiūros ir procesų automatizavimo UAB „VMG Service Akmenė“, statybinės medienos sprendimų gamintoja UAB „VMG Lignum Construction“ ir NT veiklą vykdanti UAB „Akmenės projektai“. Laisvoji zona specializuojasi medienos, statybų, energetikos ir logistikos sektoriuose, bet yra atvira ir kitiems verslo sektoriams.

2022 m. Akmenės LEZ investuotojų bendra apyvarta siekė 62,1 mln. Eur, sumokėti GPM ir Sodros mokesčiai – 3,8 mln. Eur, o prekių ir paslaugų pirkimai Lietuvoje – net 161 mln. Eur. Oficialūs 2023 m. veiklos rezultatai bus paskelbti šią vasarą.

Šiuo metu Akmenės LEZ įmonėse dirba daugiau kaip 500 darbuotojų. Įgyvendinus esamus ir suplanuotus plėtros projektus, jų skaičius 2025 m. turėtų siekti 800-1000. Akmenės LEZ teritoriją valdo ir plėtoja UAB „Akmenės laisvoji ekonominė zona“.

Grįžti
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.