Akmenės LEZ investuotojų apyvarta augo 57%

Šešių Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančių įmonių bendra apyvarta pernai siekė 62,1 mln. Eur arba 57% daugiau nei 2021 m. Bendras investuotojų eksportas per šį laikotarpį paaugo 71% iki 18,8 mln. Eur.

2019 m. aktyvią veiklą pradėjusi Akmenės LEZ įsitvirtina kaip vienas svarbiausių Šiaurės Vakarų Lietuvos gamybos centrų. 100 ha teritorijoje iki šių metų pradžios faktiškai buvo įgyvendinta daugiau kaip 160 mln. Eur privačių investicinių projektų, o dar beveik antra tiek suplanuota artimiausiems keliems metams.

Vien per praėjusius metus esami Akmenės LEZ investuotojai įgyvendino 22 mln. Eur investicijų, o dar 28 mln. Eur į teritorijos infrastruktūrą bei patalpas būsimiems nuomininkams pernai investavo Akmenės LEZ valdymo bendrovė. Šiemet laisvojoje zonoje numatyta įgyvendinti dar apie 140 mln. Eur investicijų.

Pasak Akmenės LEZ direktorės Linos Mockutės, pernai išryškėję globalūs ekonominiai ir geopolitiniai iššūkiai nesustabdė anksčiau numatytų teritorijos investuotojų planų. Be to, šiemet netgi matomas išaugęs potencialių investuotojų susidomėjimas ir užklausų skaičius.

„Vis dėlto dabartinėmis aplinkybėmis investuotojai neskuba apsispręsti, reikalingos papildomos pastangos siekiant juos sudominti. Nepaisant to, net ir dabar įgyvendinamos investicijos svariai prisideda prie Akmenės savivaldybės ambicijos stipriai išauginti regiono gyventojų skaičių siūlant šimtus patrauklių darbo vietų“, – sako L. Mockutė.

Akmenės rajono savivaldybės mero Vitalijaus Mitrofanovo teigimu, Akmenės LEZ turi reikšmingos įtakos gyventojų užimtumui ir gyventojų augimui ne tik rajone, bet ir visame Šiaulių regione.

„Nepaisant visų geopolitinių įvykių, kurie lėmė energetinių išteklių kainų šoką, rinkų susitraukimą, statybos ir rangos darbų pabrangimą, Akmenės LEZ projektas ir toliau vystomas sėkmingai. Glaudaus Akmenės LEZ operatoriaus, Vyriausybės bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bendradarbiavimo dėka Akmenės LEZ infrastruktūra plečiasi“, – sako V. Mitrofanovas.

Per praėjusius metus Akmenės LEZ įmonėse dirbančių darbuotojų skaičius išaugo nuo 230 iki 280, o investuotojai sumokėjo daugiau kaip 2,2 mln. GPM ir Sodros mokesčių. Akmenės LEZ prognozuoja, kad įgyvendinus esamus ir suplanuotus plėtros projektus, 2025 m. teritorijos darbuotojų skaičius sieks apie 800-1000.

Akmenės LEZ investuotojų prekių ir paslaugų pirkimai Lietuvoje pernai sudarė 161 mln. Eur arba 2,5 karto daugiau nei 2021 m. Didžiąją dalį šio skaičiaus sudarė įmonių investicijos į statybų darbus ir įrangą.

Šiuo metu Akmenės LEZ veikia medienos drožlių plokščių gamintojos AB „Klaipėdos mediena“ skyrius, šilumos tiekėja UAB „Rietuva“, baldų gamintoja UAB „VMG Akmenės baldai“, įrangos priežiūros ir procesų automatizavimo UAB „VMG Service Akmenė“, statybinės medienos sprendimų gamintoja UAB „VMG Lignum Construction“ ir NT veiklą vykdanti UAB „Akmenės projektai“. Laisvoji zona specializuojasi medienos, statybų, energetikos ir logistikos sektoriuose, bet yra atvira ir kitiems verslo sektoriams.

Akmenės LEZ teritoriją valdo ir plėtoja UAB „Akmenės laisvoji ekonominė zona“.

Grįžti
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.