Slide NAUJIENOS

Naujojoje Akmenėje atidaroma VMG medienos drožlių plokščių gamykla, iš viso bus sukurta 1000 darbo vietų

Rgs 4, 2020

Naujojoje Akmenėje pastatyta Vakarų medienos grupės (VMG) medienos drožlių plokščių gamykla penktadienį skelbia oficialią darbų pradžią.

Čia investuota apie 146 milijonai eurų, baigus plėtrą iš viso ketinama sukurti apie 1000 darbo vietų. O prie pirmosios gamyklos jau pradėta statyti ir antroji – korpusinių baldų gamykla. Šiuo metu gamykla jau sukūrė 140 naujų darbo vietų.

Didžioji dalis iš 140 gamykloje sukurtų naujų darbo vietų skirtos automatizuotų staklių operatoriams. Į vienos aukštą pridėtinę vertę turinčios darbo vietos sukūrimą VMG grupė vidutiniškai investavo apie 1 mln. eurų.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad tokio projekto buvimas Lietuvoje rodo gerą šalies investicinę aplinką.

„(Tai rodo – BNS) pačią geriausią investicinę aplinką, ne tik užsienio investicijoms, ką buvome pripratę visą laiką traukti, kalbinti, pritraukinėti, bet ir lietuviško kapitalo investicijai“, – žurnalistams gamyklos atidaryme sakė premjeras.

„Yra konkretus pavyzdys, kad ne verkti apie peties, ne kalbėti apie regionų atskirtį ar tai, kad ne Vilniuje investicija negalima. Reikia tiesiog dirbti, ne liežuviu malti. (…)

Akmenė prieš keletą metų buvo įvardijama kaip miręs kraštas, kad žmonių nėra, darbo nėra, tai šita gamykla yra pirmas etapas, kur sukurta tiesiogiai 150 darbo vietų, bet išvestinės tai nuo pat statybos pradžios: statybos įmonės, aptarnavimo įmonės ir šiandien toliau susiję su medienos tiekimu, transportavimu, eksportavimu produkcijos, tai milžiniška nauda visai šaliai“, – teigė S. Skvernelis.

Naująją gamyklą, kurios statybos pradėtos 2018-aisiais, buvo planuota atidaryti anksčiau, tačiau planus sujaukė koronaviruso pandemija – į Lietuvą dirbti negalėjo atvykti Vokietijos bendrovės „Siempelkamp“ darbuotojai. Jie į Lietuvą atvyko iškart po to, kai birželio viduryje šalyje buvo atšauktas karantinas.

Metiniai gamyklos pajėgumai sieks 600 tūkst. kubinių metrų medžio drožlių plokštės, vėliau jie didės.

Savivaldybėje, kur nedarbas siekia 15 procentų, tokios investicijos, anot Akmenės mero, tikras išsigelbėjimas. Gyventojai sako pastebintys, kad miestas gražėja, bet galimybių jame trūksta.

„Labai normalus, visai neblogas, ypač pagyvenusiems žmonėms. Ramu, švaru gražu, viskas gerai, ko daugiau reikia“, – sako vietos gyventoja.

Į Vilniuje rengtą ketvirtadienį vykusį regionų forumą atvykęs Naujosios Akmenės meras sakė, kad visi regionai verstųsi geriau, jei centrinė valdžia atiduotų jiems daugiau funkcijų.

„Mūsų Akmenės rajono savivaldybėje yra 27 milijonai, mes turime galimybę savarankiškai disponuoti tik 17 procentų. Tai vienas mažiausių rodiklių Europos Sąjungoje (ES). Mes, būdami posovietinė valstybe, išlaikome tą norą viską valdyti iš centro ir tos savivaldybės yra tapusios vykdomojo komiteto pobūdžio“, – sakė Naujosios Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas.

Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad jei savivaldybės būtų savarankiškesnės, gyventojai galėtų gauti daugiau kokybiškų paslaugų. Todėl savivalda sieks keisti įstatymus, kad pačios valdytų didesnę dalį pinigų ir galėtų lengviau skolintis.

Valdžia su pasiūlymais sutinka – esą tuomet ir pati savivalda labiau stengtųsi pinigus panaudoti efektyviau. Tik pokyčiai žadami jau kitoje kadencijoje.

„Tikriausiai ateinančios kadencijos klausimas yra sutarimas dėl bendrų sprendimų, kad vis dėlto, kalbant apie mokestinę bazę, mums reikia galvoti apie savarankiškas savivaldybių pajamas, apie mokesčius, kuriuos savivaldybės galėtų administruoti pačios, nes dabar yra tik pora ir jie procentiškai sudaro labai mažą dalį“, – vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius.

Prezidentas partijoms pateikė pasirašyti memorandumą dėl savivaldybių savarankiškumo. Memorandume numatyti punktai dėl didesnės savivaldybių finansinės laisvės ir lankstumo. Anot Gitano Nausėdos, memorandumas įpareigos politikus skirti savivaldos klausimams esminį dėmesį kitoje kadencijoje, nepriklausomai nuo to, kas bus valdžioje.

„Netikiu tokia politika, kur regionų skirtumus, atotrūkį ir kita sprendžia centrinė valdžia, o savivaldybės tik stebi procesą, manau, turime dirbti visi išvien, šiems klausimams skirsiu didelį dėmesį, nes tai viena iš svarbiausių sąlygų – stiprūs regionai sudaro stiprų valstybę“, – sako prezidentas G. Nausėda.

Programos „Kurk Lietuvai“ atliktas 55 savivaldybių tyrimas parodė, kad devyniose iš dešimties veiklos sričių tiek funkcijos, tiek finansavimas sutelktas centrinėje valdžioje. Lietuva pagal savivaldos savarankiškumą – žemiau ES šalių vidurkio.

Šaltinis: https://www.lrt.lt/naujienos/verslas/4/1225417/naujojoje-akmeneje-atidaroma-vmg-medienos-drozliu-ploksciu-gamykla-is-viso-bus-sukurta-1000-darbo-vietu