Slide NAUJIENOS

Į Akmenės LEZ plėtrą investuojama virš 3 mln. Eur

Rgp 13, 2021

Į Akmenės laisvosios ekonominės zonos (LEZ) infrastruktūros plėtrą su ES lėšomis ketinama investuoti daugiau kaip 3 mln. Eur. Teritorijoje bus sukurtos papildomos susisiekimo galimybės geležinkeliu, keliais, įdiegti kiti modernūs sprendimai.
Linos Mockutės, Akmenės LEZ direktorės teigimu, LEZ sėkmė didžiąja dalimi priklauso nuo regione esančių sąlygų: taikomų lengvatų, darbo jėgos pasiūlos.

„Tačiau investicijų pritraukimo sėkmė didele dalimi priklauso nuo infrastruktūros išvystymo, todėl ir šiemet tam — skiriame didžiausią dėmesį. Šiuo aspektu Akmenė turi išskirtinumą – tarpusavyje nesiribojančios tiek šiaurinė, tiek pietinės LEZ dalys ribojasi su geležinkeliu“, – pranešime spaudai cituojama Lina Mockutė, Akmenės LEZ direktorė.

Akmenės LEZ ir rajono savivaldybė į teritorijos infrastruktūrą jau yra investavusios daugiau kaip 13 mln. Eur. Naujam infrastruktūros vystymo etapui iš Europos regioninės plėtros fondo pagal priemonę „SmartParkas LT“ skiriama suma siekia daugiau kaip 2,7 mln. Eur.

Įgyvendinus projektą, pietinėje Akmenės LEZ dalyje bus įrengtos geležinkelio atšakos, papildomas įvažiavimas į LEZ teritoriją, įrengta parkavimo aikštelė, teritorijos apšvietimo ir drenažo tinklas, apsauginė signalizacija, atstatyti melioracijos tinklai ir nutiestas dviračių takas nuo miesto pusės.

Apie 70% darbų planuojama baigti dar šiemet.

Nors Akmenėje įsikūrusi LEZ yra jauniausia iš septynių veikiančių šalyje,, jos vystymosi tempai yra spartūs – jau dabar išnuomota daugiau kaip trečdalis turimos teritorijos.

Akmenės LEZ teritorijos pietinėje dalyje jau veikia tarptautinės investicinės VMG grupės medienos drožlių plokštės gamykla, į kurią investuota 146 mln. Eur, sukurta 140 naujų darbo vietų.

Planuojama, kad per keletą metų visose VMG grupės gamyklose Akmenėje bus sukurta apie 1.000 darbo vietų.

Šaltinis: https://www.vz.lt/pramone/2021/08/13/i-akmenes-lez-pletra-investuojama-virs-3-mln-eur