Slide NAUJIENOS

Akmenės LEZ plečia infrastruktūrą: investuos dar 3 mln. eurų

Rgp 13, 2021

Artimiausiais metais į Akmenės laisvosios ekonominės zonos (LEZ) infrastruktūros plėtrą ketinama investuoti daugiau kaip 3 mln. eurų. Teritorijoje bus sukurtos papildomos susisiekimo galimybės geležinkeliu, keliais, įdiegti kiti modernūs sprendimai, didinsiantys jos patrauklumą investuotojams.

Akmenės LEZ ir rajono savivaldybė į teritorijos infrastruktūrą jau yra investavusios daugiau kaip 13 mln. eurų. Naujam infrastruktūros vystymo etapui iš Europos regioninės plėtros fondo pagal priemonę „SmartParkas LT“ skiriama suma siekia daugiau kaip 2,7 mln. eurų.

Akmenės LEZ direktorė Lina Mockutė teigia, kad LEZ sėkmė didžiąja dalimi priklauso nuo regione esančių sąlygų: taikomų lengvatų, darbo jėgos pasiūlos.

„Tačiau investicijų pritraukimo sėkmė didele dalimi priklauso nuo infrastruktūros išvystymo, todėl ir šiemet tam – skiriame didžiausią dėmesį. Šiuo aspektu Akmenė turi išskirtinumą – tarpusavyje nesiribojančios tiek šiaurinė, tiek pietinės LEZ dalys ribojasi su geležinkeliu“, – cituojama L. Mockutė.

Pasak jos, didžiąją dalį, apie 70 proc., darbų planuojama pabaigti dar šiemet.

Įgyvendinus projektą, pietinėje Akmenės LEZ dalyje bus įrengtos geležinkelio atšakos, papildomas įvažiavimas į LEZ teritoriją, įrengta parkavimo aikštelė, teritorijos apšvietimo ir drenažo tinklas, apsauginė signalizacija, atstatyti melioracijos tinklai ir nutiestas dviračių takas nuo miesto pusės.

„Siekiant pritraukti tiek užsienio, tiek Lietuvos investuotojus, būtina sukurti palankias sąlygas jiems įsikurti ir integruotis. Įdiegta esminė infrastruktūra ženkliai sumažina pradines investicijas bei laiką, reikalingą investuotojų gamybos, logistikos, sandėliavimo darbams, objektų projektavimui ir statybai“, – teigia Akmenės LEZ vadovė.

Kaip rašoma Akmenės LEZ pranešime, nepaisant to, kad Akmenėje įsikūrusi LEZ yra jauniausia iš 7-ių šalyje veikiančių, jos vystymosi tempai yra itin spartūs – jau dabar išnuomota daugiau kaip trečdalis turimos teritorijos.

Akmenės LEZ teritorijos pietinėje dalyje jau veikia moderniausia tarptautinės investicinės VMG grupės medienos drožlių plokštės gamykla, į kurią investuota 146 mln. eurų ir sukurta 140 naujų darbo vietų.

Planuojama, kad per keletą metų visose VMG grupės gamyklose Akmenėje bus sukurta apie 1000 darbo vietų.

Šaltinis: https://www.statybunaujienos.lt/naujiena/Akmenes-LEZ-plecia-infrastruktura-investuos-dar-3-mln-euru/17291